Jste zde

Vyvážený výkon – to je Nexen Winguard Sport2

28/08/2017 - 10:00

Nová generace Winguard Sport byla představena 25. května na Autopromotec Show v Bologni. Korejský výrobce uvádí, že se výkon pneumatiky zlepšil ve všech hlavních oblastech použití – na mokru, na suchu i na sněhu. Winguard Sport2 bude k dispozici už pro nadcházející zimu, a to ve 25 velikostech.

Po představení modelu Ralf Flachbarth uvedl, že při vývoji nové pneumatiky bylo nutné vytvořit produkt s „vyváženým výkonem" ve vlhkých, zasněžených a suchých podmínkách. Odpovědí na různé požadavky byl dezén ve tvaru písmene „V“ s proměnnou délkou bloků kolem obvodu ramen. V-design byl zvolen pro svou schopnost odvádět vodu z kontaktní patky, což se promítá do velmi dobré odolnosti proti aquaplaningu, stejně jako to posiluje stabilitu jízdy na zimních silnicích.

V rámci optimalizace plochy stopy, která vede ke zlepšení výkonu v suchu, se zvýšil počet dezénových bloků. Zatímco Wingard Sport měl 58 bloků, jeho nástupce jich má hned 68, což je o celých 17 % více. Bloky běhounu jsou pokryty lamelami ve tvaru cikcaku. Dobrá trakce na mokrém povrchu je usnadněna ramenními bloky pneumatiky, které obsahují další lamely. Výkon na suchu je vylepšen spojovacími třmeny.

Pneumatika je vyrobena ze směsi, která zůstává pružná i při nízkých teplotách. Nexen toho dosáhl díky použití nového polymernímu mixu s nano křemíkem a díky novému vulkanizačnímu procesu. Kromě 25 dostupných velikostí pro zimní sezonu 2017/18 vyvíjí společnost Nexen Tire dalších 12 velikostí, které by se měly na trh dostat v příštím roce.

Štítky: Nexen