Jste zde

Primacy 4 – konkrétní demonstrace 1,6mm strategie společnosti Michelin

16/09/2017 - 10:00

Jedním z důležitých témat pro Michelin je v poslední době zákonem daný limit pro hloubku vzorku u letních pneumatik. Francouzská společnost obhajuje používání pneumatik až na zákonnou hranici 1,6 mm za předpokladu, že pneumatika bude i nadále zajišťovat bezpečnost. A aby nezůstalo jen u řečí, připravil Michelin konkrétní ukázku této teze v praxi.

Společnost Michelin představila nový model Primacy 4 a uvedla, že tento produkt, který byl vyvíjen po dobu tří let, poskytuje „vysokou úroveň výkonu na mokrých silnicích od prvního použití až po opotřebení na hranici 1,6 mm".

O přilnavosti za mokra společnost uvádí, že zůstává na vysoké úrovni od prvního po poslední kilometr. Je to díky použití nejnovější generace elastomerů a běhounu, který byl optimalizován použitím čtvercových a méně zkosených drážek. Tento typ dezénu odvádí lépe vodu i při opotřebení pneumatiky.

Hodnocení pneumatiky prováděné společností TÜV SÜD ukazuje zajímavá fakt. Ve srovnání s přímými konkurenty, jako jsou Bridgestone Turanza T001 Evo, Continental Premium Contact 5, Dunlop BluResponse, Goodyear Efficient Grip Performance, Pirelli Cinturato P7 Blue ve velikosti 205/55 R16 91V, zpomalí 4-stupňový VW Golf 7 z 80 km/h na 20 km/h v průměru o 0,9 metru dříve. A při opotřebení má pneumatika Michelin brzdnou dráhu o 2,8 m kratší než celkový průměr z ostatních testovaných pneumatik.

Ve srovnání s výše uvedenými konkurenty se je udáváno, že Michelin Primacy 4 vydrží na vozidle v průměru o 18 000 kilometrů déle. Zjištění hloubky dezénu je na této pneumatice ještě snazší. Vedle přítomnosti ukazatele opotřebení na rameni má Primacy 4 také značku Michelin na spodní straně drážek běhounu. Michelin uvádí, že tyto dvě metody umožňují uživatelům „rychle a jednoduše určit úroveň opotřebení pneumatik."

Podle výrobce je Primacy 4 „konkrétním důkazem strategie Michelin Group, která spotřebitelům garantuje bezpečné řízení po celou dobu životnosti pneumatiky, a to až po zákonný indikátor opotřebení 1,6 mm". Pneumatiky bude na evropském trhu k dostání od ledna 2018 v 64 velikostech.

autor
Štítky: Michelin